Fransızca Oyun Atölyeleri FR

Haftaya Fransızca ile başlayalım ve tüm haftamız şiir tadında geçsin!

Fransızca oyun atölyelerimiz Pazartesi günleri miniklerle devam ediyor. Fransızca kelime dağarcığı ve gramer unsurlarını kullanarak sanat ve oyun içeren çeşitli etkinliklerle miniklerimiz, Lerna Mankeoğlu ile bir araya geliyor.

Farklı yaş gruplarına, ayrı ayrı gruplar oluşturularak gerçekleşecek atölyelerimizde miniklerimiz de hem eğlenip hem öğrenecekler.

Yaş Grupları:

18-24 ay ebeveynli, Talebe göre açılabilir, bu atölyenin açılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

24-36 ay, Talebe göre açılabilir, bu atölyenin açılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Atölye Programı:

happynest.com.tr/takvim

Atölye Fiyatları ve Sıkça Sorulan Sorular:

happynest.com.tr/atölyeler

LERNA MANKEOĞLU

Neden mi Fransızca? Bu soruya sağlıklı bir cevap vermek üzere çocukluğuma doğru bir yolculuğa çıkıyorum: 8 yaşındaydım. Benden 5 yaş büyük olan ablam, o zamanlar Papyon adıyla tanınan, şimdilerdeki Pierre Loti Lisesi’nde okuyordu. Fransızca’yı çoktan benimsemiş, annemle birlikte benden gizli konuşmak istediklerinde, aralarında konuştukları dil olarak kullanmaya başlamışlardı. İşte o zamanlara değinir benim Fransızca’ya olan ilgim. Bir an önce bu dili öğrenmek için yanıp tutuşuyordum, zira annemle ablamın aralarında konuştukları her şeyi anlamak istiyordum. Ablamdan bana özel ders vermesini rica ettim. 10 yaşına gelip Fransız okuluna başladığımda Fransızca’yı anlar duruma gelmiştim bile. Sonrasında bu büyük azimle öğrenmeye devam ettiğim Fransızca’nın 9 yılın sonunda öğretmeni olacak kıvama gelmiştim. Üzerine toplam 4 sene süren öğretmenlik ve karakteroloji alanlarındaki kısmi yurtdışı üniversite eğitimi ile bu dildeki bilgimi pekiştirdim. Fransızca benim için bir yabancı dil olmaktan öteydi artık.

Çocuklara olan ilgim de seneler öncesine dayanır. Henüz daha ortaokul öğrencisi iken, servis minibüsünün en arka sırasında, yanıma tüm yuva öğrencilerini toplamış, şeker, çikolata dağıtıp, yol boyunca masal anlatırdım. Yuva öğretmenliğinin her zaman en çok severek yaptığım iş olmasının nedeni, bu çocuk sevgisidir. İlk olarak Bomonti Ermeni okulunda tattım ana okul öğretmenliğini. Daha sonra yaklaşık 2 sene kadar Fransız Derneğinin kreşini işletme tecrübem oldu. 7 sene boyunca çalıştığım Vatikan Elçiliğinin yardım kuruluşunda proje sorumlusu ve haznedarlık görevleri dışında sayısız tercümanlık deneyimim oldu. 3 yıl boyunca Fransız Pierre Loti Lisesi bünyesinde Fransızca konuşmaya yönelik elişi; resim, aşçılık ve bahçıvanlık atölyelerinde faaliyet gösterdim. Ancak asıl 1991 yılından bugüne dek hayatımı; Fransızlara Türkçe, Türklere de Fransızca özel ders vererek kazandığımı söylemek mümkün.

Bir işi severek yapmak, başarıya giden en kestirme yol ise eğer, bu iki tutkumu birleştirdiğim çocuklara Fransızca’yı öğretmeye dair işim, hiç şüphesiz benim için büyük bir şanstır. Bu şansımı sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Galeri


E-bülten listemize katılın!

E-posta adresinizi bize bırakarak tüm aktivitelerden haberdar olabilirsiniz.