Üstün Potansiyelli Çocuklar: Efsaneler ve gerçekler

SEMİNER

 

Üstün potansiyelli çocuklar: Efsaneler ve gerçekler

Eğitimci-Yazar Dr. Bahar Eriş “Üstün Potansiyelli Çocuklar: Efsaneler ve Gerçekler” konulu seminer ile 18 Nisan 2019 tarihinde Happy Nest Etiler’de ebeveynlerle buluşuyor.

 

* Üstün zekâ ve yetenek nedir, ne değildir?

* Üstün yetenekle birlikte gelen zihinsel, duygusal ve sosyal farklılıklar nelerdir?

* Aileler nasıl bir yaklaşım izleyebilir?

 

Yukarıdaki ve benzeri soruların cevaplarını bulacağınız Dr. Bahar Eriş’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde, çocukların potansiyelinin açığa çıkarılmasında ailelerin neler yapması gerektiğine dair önemli bilgiler paylaşılacak.

 

ETİLER

18 Nisan Perşembe, 11:00-13:00

 

DR. BAHAR ERİŞ

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.

1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, üstün zekâlı çocukların devam ettiği bir okul öncesi programda ve bir karma okul öncesi kurumda öğretmenlik yapmıştır.

Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, Anne Beynim Aç, Çocuklar Nasıl Başarır ve Gölgedeki Yıldızlar kitaplarının yazarıdır. Her yıl Mayıs'ta düzenlenen MomTalks anne-uzman zirvesinin fikir annesidir. Aynı zamanda profesyonel simultane çevirmendir.