Silva Quartet Konseri

Ulusal ve Uluslararası platformlarda konserler veren Silva Quartet grubu, bu ay harika bir konserle Happy Nest Etiler’de müzikseverlerle buluşuyor.

Dört kadın müzisyenin 2010 yılında bir araya gelerek oluşturduğu, adını Latince

“Orman” kelimesinden alan Silva Quartet; klasik batı müziği ile türk müziği, caz,

tango, film müzikleri ve popüler müziği sentezleyerek kendilerine ait bir müzik tarzı

ortaya çıkarıyor.

Flüt’te Duygu Kozak, Obua’da Beste Özensoy, Klarnet’te Merve Nuvasil ve Fagot’ta Hande Everes’in yer aldığı, klasik müziğe farklı üsluplarıyla yeni bir soluk kazandıran grup, ülkemizin dört kadından oluşan ilk ve tek üflemeli quartet grubu olmasının yanı sıra dünyaca ünlü firma Bg France’ın resmi olarak Türkiye artist grubu.

23 Mart Cumartesi günü Happy Nest Etiler’de gerçekleşecek konserde grup; Havana / Camila Cabelo, La La Land, Sing Sing Sing, Şehnaz Longa, TicoTico gibi unutulmaz eserleri dinleyicileri ile paylaşacak.

Eserlerini perküsif enstrümanlar ve vokalle çeşitlendirerek sıra dışı ve eğlenceli bir performans sergileyen Silva Quartet’ın Happy Nest konserinde tüm yaş grubu müzik tutkunlarını muhteşem dakikalar bekliyor.

 

ETİLER

23 Mart Cumartesi, 16:00-17:00

 

DUYGU KOZAK (FLÜT)

Müzik hayatına Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başlayan Kozak, ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na yatay geçiş yaparak eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok orkestra ve solo konser performansında yer almıştır. Kariyerini oda müziği ve orkestra üzerine yogunlaştırmış olan Kozak, batı ve türk müziğinin çeşitliliğini gösterecek

projeleriyle çalışmalarına İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda devam etmektedir.

 

BESTE ÖZENSOY (OBUA)

2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan mezun olan Özensoy, lisans eğitiminin ardından master seviyesine kabul edilmiştir. Kariyerine oda müziği ve senfoni alanında yoğunlaşan Özensoy, birçok masterclass, kayıt ve projede yer almıştır. Çalışmalarına 2010 yılından beri aktif olarak İBB Orkestralar Müdürlüğü Oda Müziği Topluluğu'nda devam etmektedir.

 

MERVE NUVASIL (KLARNET)

Dünyaca ünlü klarnet firmaları Buffet Crampon,Vandoren ve Bg France'ın Türkiye artisti olan Nuvasil, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı master seviyesinden mezun olmuştur. Bugüne kadar birçok solo konser, masterclass ve seminerler vermiş, klarnet yarışmalarında juri üyeliği yapmıştır. Rotary Genç Müzisyenler Yarışması ve Sliven Oda Müziği

yarışmasında birincilik ödülleri kazanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Terakki Vakfı okullarında klarnet ögretmenliği yapmıştır. 2011 yılından beri İBB Orkestralar Müdürlügü Oda Müziği Topluluğu'nda çalışmalarına devam etmektedir.