Pedodontist Uzm. Dr. C. Ceren Soytuna ile "Flour Hakkındaki Gerçekler"

SEMİNER

 

Bu dişleri flour’lasak da mı saklasak flour’lamasak da mı saklasak?

 

Son 3-4 yıldır kafaları karıştıran florür konusundaki gerçekleri öğrenmeye hazır mısınız? Happy Nest’te bu ay Pedodontist Uzm. Dr. C. Ceren Soytuna ile gerçekleştireceğimiz seminerde “florür”ü mercek altına alacağız.

Sağlık Bakanlığı’ndan evlere gelen flour formları, aileleri zorlayıcı hale gelmiş durumda. İnternette yazan her bilginin doğru olmayışı, anne babaların neye inanacağı konusunda kafalarını karıştırıyor. Diş macunları neden florürlü hazırlanıyor?
Suların florürlenmesinin nedeni neydi? Avrupa ülkeleri neden suları florürlemekten vazgeçti?
Florür konusunda yapılan bilimsel klinik ve labaratuvar çalışmalarının sonuçları bize diş çürüğü oluşumunu önleme konusunda ışık tutmakta. Peki zararları neler? Tüm bu kafa karışıklığına neden olan soruları cevaplarken, ebeveynlerin çocuklarında oluşabilecek ani diş rahatsızlıklarında neler yapabileceklerini, diş çürüğü oluşumundan korunmanın yollarını, süt dişlerinin gerçekten önemli olup olmadığı gibi konuları da seminerimizde ele alacağız.

 

ETİLER

16 Mayıs Perşembe, 11:00-13:00

 

Pedodontist Uzm. Dr. C. CEREN SOYTUNA

Pedodontist Uzm. Dr. C. Ceren Soytuna 1981 Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi TED Koleji, lise eğitimini ise Zonguldak Fen Lisesi’nde tamamladı.

2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında Denthouse Ağız Diş Sağlığı Kliniği’nin kurucu ortağı olarak, 2007-2017 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Ağız Diş Sağlığı Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Doktorasını da Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı yıllar içerisinde farklı hastane ve kliniklerde Çocuk Diş Hekimi Uzmanı olarak görev aldı.

2016 yılından beri Altunizade Acıbadem ve Fulya Acıbadem Hastanelerinde Pedodontist (Çocuk ağız diş sağlığı doktoru) olarak çalışmaktadır. Ulusal ve Uluslararası birçok kongreye katılarak sunumlar yapmıştır. Türk Diş Hekimliği Birliği, Türk Pedodonti Derneği, European Academy of Pediatric Dentistry, International Academy of Pediatric Dentistry, İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Bir kız çocuğu annesidir