Mandala Atölyesi (+4 yaş)

MANDALA (+4 Yaş)


 

Mandalaların renkli dünyasına davetlisiniz!


Bu ay Etiler Happy Nest’te çocuklarla beraber rengârenk mandala yapmanın keyfini yaşıyoruz. Melis Harika Küpe eşliğinde gerçekleşen Mandala atölyemizde çocuklar eğlenerek yaratıcılıklarını keşfediyor...

Mandala, kendine özgü çizim yöntemi ile birbirinden farklı motiflerin bir araya gelmesiyle bütünü oluşturan, renkli ve keyifli bir yolculuk... Dairesel çizim formuyla kendi içinde birlik oluşturan, iç dünyamızın zenginliğini semboller ve renklerle ifade ettiğimiz bir çizim aracı olan Mandala, 4 yaştan itibaren herkes tarafından çizilebilir.

Birbirinden renkli mandalalar çizip boyamak için tüm +4 yaş miniklerimizi 19 Haziran Çarşamba günü saat 14:00’de Happy Nest’e bekliyoruz.

 

ÇOCUKLAR İÇİN MANDALA’NIN FAYDALARI:


·      Odaklanma becerisini arttırır.

·      Sabırlı olmayı sağlar.

·      Dikkati geliştirir.

·      Yaratıcılığı arttırır; sınırlı çizim-sınırlı boyama becerilerini geliştirir.

·      Zihinsel ve duygusal rahatlama, sakinlik ve olumlu hissetmeyi sağlar.

·      Hislerin/Duyguların renkler ve desenlerle dışavurumu açısından kendini ifade etme becerisini ve özgüveni geliştirir.

·      Kendi içinde uyumu, gruba uyum sağlama becerisini arttırır.

·      Yoğun aktiviteler sonrasında dinlenme sağlar.

·      Parmak kaslarının gelişimine yardımcı olur.

 

ETİLER

19 Haziran Çarşamba, 14:00-15:00 (+4 Yaş)

 

MELİS HARİKA KÜPE

Küçük yaşlarda Jimnastik, Aikido ve Sahne Sanatları ile başladığı beden-zihin-his bütünlüğü odaklı çalışmaların katkısıyla, ilerleyen süreçte Doğu öğretilerini araştırmaya yoğunlaşan Melis Harika Küpe, Ortaokul ve Lise eğitimini Özel Ayazağa Işık Lisesi'nde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi'ni bitirmiştir.

Üniversite bitimi 2008’de, Reiki ve Meditasyon çalışmalarına başladı. Bu süreçte, Oyunculuk ve Yönetmen Asistanlığı ile başlayan kariyeri; Muhabir-Editör, Metin Yazarı, Seslendirmen, Proje ve Etkinlik Koordinatörü, Yapım Koordinatörü olarak devam etti. Yıllar içinde Türkiye’yi dolaşarak, insan hikâyelerini kaleme aldığı kültür-sanat projelerinde yer aldı. Aynı zamanda, ülke genelindeki çocukların yeteneklerini desteklemeye yönelik çocuk programları yaptı. Performans Sahneleme Teknikleri (Mekanik Oyunculuk) üzerine çalışmalarda bulundu. Hareket ve zihnin bütünlüğünü araştırmaya yoğunlaştığı dönemde,  farklı Meditasyon çalışmaları sayesinde Yoga ile tanıştı. Yoga ve Meditasyon deneyimlerinin hayatına olan katkılarını gördükten sonra, Eğitmenlik yolculuğu başladı. Eğitmenlik döneminde yabancı kaynaklı yoga metinlerinin çevirilerini yaptı.

Eğitmenlik alanları; Hatha(Klasik) Yoga, Yin Yoga, Çocuk Yogası ve Meditasyon Teknikleri üzerinedir. Mandala Sanatı alanındaki çalışmalarını çocuklarla çalışarak ve yetişkinler için Mandala Meditasyon atölyeleri düzenleyerek sürdürmektedir. Atölye çalışmaları; “İç ve Dış Alan Farkındalığı” (İstanbul Zihin Günleri, İtü Maçka) ve “Dişil&Eril Enerji ile Denge” atölyeleri (İstanbul-İzmir). Eğitimlerini çeşitli alanlarda edindiği deneyimlerle harmanlayarak farklı teknikler oluşturmaya ve atölye çalışmalarımda uygulamaya devam etmektedir.