Azmi Varan ile Anne-Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları

SEMİNER

 

ANNE – BABALIĞIN FARKINDA OLMADIĞIMIZ YANLARI

 

Doç. Dr. Azmi Varan “Anne – Babalığın Farkında Olmadığımız Yanları” başlıklı semineriyle 15 Mayıs Çarşamba günü Happy Nest Etiler’de konuğumuz oluyor.

 

Doç. Dr. Azmi Varan’ın sunumuyla iki bölüm halinde gerçekleşecek seminerin ilk bölümünde içimizdeki farklı yanları tanıyacak ve bu farklı yanların günlük yaşamda nasıl ortaya çıktığını ve nasıl davrandığını göreceğiz. Seminerin ikinci bölümünde ise, çocukluğa dönecek ve yaşamın çocuklukta nasıl şekillendiğini, Eric Berne’nin ifadesiyle, “prens” veya “prenses” olarak doğan çocukların nasıl “kurbağalara” dönüştüklerini inceleyeceğiz.

 

Transaksiyonel Analiz tanışacağımız, çocukluğun bugünkü hayatımızdaki etkilerini görüp yaşama farklı bir açıdan bakmamızı yardımcı olacak bilgilerin paylaşılacağı seminer için kayıt yaptırmayı unutmayın!

 

ETİLER

15 Mayıs Çarşamba 11:00-13:00

 

AZMİ VARAN

Psikoloji Lisans eğitimini İngiltere’de, University of Hull’da yaptıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında Master ve Doktora eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ve yarı-zamanlı olarak Maryland Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademisyenliğin yanı sıra uzun yıllar psikoterapistlik yaptı. Halen Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde yarı-zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Azmi Varan, şirket eğitimlerinin yanı sıra yöneticilere yaşam danışmanlığı yapmaktadır