Ayça Kutlu ile "Anneler için Yaşam Amacını Bulma Atölyesi"

Bütün insanlar, bir yaşam amacı ile doğar. Bazen amaçlarını asla aramazlar ve bu yüzden bütün yaşamları boyunca bu amaç konuşulmadan kalır. Ama yaşamın amacı, bu dünyaya gelmemizin nedenidir. Gerçekleştirmemiz gereken şey, getirmemiz gereken hediyedir… Yaşamın amacı, tüm potansiyelinize ulaştığınız zaman kim olduğunuzdur…

 

Hayatta kendimize koyduğumuz hedefler, dönüşmeyi istediğimiz noktaya ulaşmak için izleyeceğimiz yolu belirler ve hep doğru yolda olmamızı sağlar. Hedefler eylem değil, eylemin arzu edilen sonuçlarıdır. Ve kendimize koyduğumuz her hedef, yaşam amacımızı daha dolu yaşayabilmek için bir fırsattır… Heyecanlandıran bir hedef bizler için canlandırıcıdır. Kendimizi dönüşümsel değişime götürecek, gerektiğinde zorlayacak, yeni beceriler ve güçler kazandırarak daha büyük bir hayata doğru ilerletecek hedefler, yaşam amacımız ile ilintili olduğunda bu hedefe odaklanmamak, heyecan duymamak neredeyse imkansızdır.

 

İşte bu atölyede öncelikle Ayça Kutlu süpervizörlüğünde yapacağımız egzersizler ile hayatımızın farklı alanlarındaki memnuniyet/tatmin seviyelerimize bakarak yaşamımızdaki dengenin ağırlıklarını belirleyeceğiz. Hayatımızın hangi noktalarında neleri değiştirmek istediğimizi değerlendireceğiz. Daha sonra Co-Active Koçluk prensipleri doğrultusunda gerçekleştireceğimiz farklı imgeleme çalışmaları ile kişisel yaşam amacımızı keşfedeceğimiz bir yolculuğa çıkacağız. Bu imgeleme çalışmaları ile kendimizi tanımaya başlarken, benliğimizin keşfedilmemiş yönlerine keyifli geziler yapacağız. Günün sonunda kendinizi yaşam amacınız ile, ihtiyacınız olan her anda kolayca ve hızlıca bağlantıya geçirecek bir yaşam amacı cümlesi oluşturmanızı sağlayacağız. Sıkışmış hissettiğinizde, karar vermeniz gereken durumlarda, zorlandığınız her anda başınızı kaldırıp bakabileceğiniz bir kutup yıldızı gibi bir cümle hayal edin… Tüm bu farkındalıkları, kendimize yeni hedefler belirlerken, yaşamak istediğimiz değişim ve dönüşüme eşlik edecek şekilde kullanmak üzere cebimize koyarak çok farklı bir bakış açısı ile günü tamamlayacağız.

 

Bir anne olarak, bambaşka bir ‘sen’ ile tanışmaya hazırsanız, Profesyonel Koç Ayça Kutlu ile gerçekleşecek bu çalışmaya mutlaka katılmalısınız.

 

ETİLER

24 Nisan Çarşamba, 11:00-13:00

 

AYÇA KUTLU

1977 yılında İstanbul'da doğan Ayça Kutlu, Galatasaray Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Lisans derecesi ile mezun oldu. Profesyonel kariyerine Amrop International Executive Search firmasında başladı. Ardından uzun yıllar boyunca önce Koçbank ve ardından Yapı Kredi Bankası İnsan Kaynakları departmanında farklı sorumluluklar aldı. Bir dönem Bank Austria Viyana'da expatriate olarak görev yaptı.

Oğlunun dünyaya gelmesinin ardından yine finans sektöründe İnsan Kaynakları alanında çalışmayı sürdürdüğü sırada yıllardır ilgisini çeken koçluk konusunda araştırmalar yapmaya başladı. Bu dönemde 5 farklı modülden oluşan ve ICF (International Coaching Federation) tarafından akredite edilmiş olan koçluk eğitimini CTI (The Coaches Training Institute) bünyesinde tamamlamıştır. Bir sonraki aşamada ise, koçluk konusundaki öğrenimini ve gelişimini derinleştirebilmek için CTI Sertifikasyon eğitimini de başarı ile

tamamlayarak CPCC - Certified Professionnal Co-Active Coach unvanını almaya hak kazanmıştır.

2015 yılından itibaren uluslararası danışmanlık firmaları ile ortak çalışarak büyük ölçekli kurumlara İnsan Kaynakları danışmanlığı ve Co-Active koçluk hizmetleri vermektedir. Bireysek koçluk seanslarının yanı sıra, düzenlediği atölye çalışmaları ile küçük gruplar ile farklı konularda çalışmalar yapmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Kutlu, evli ve bir çocuk annesidir.