Ayça Aytaç ile "Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler"

WORKSHOP / Sınav Öncesi Yapılması Gerekenlerle İlgili İnteraktif Veli Atölyesi

 

SINAVA DOĞRU ÇOCUĞUM VE BEN!

Gerek Liseye Giriş Sınavı gerekse Üniversiteye Giriş Sınavı, eğitim hayatları boyunca çocukları ve doğal olarak ailelerini en fazla etkileyen ve endişelendiren konuların başında gelir. Sınav için hazırlıklar 1 hatta bazen 2 sene öncesinden başlar ve hayat eskisi gibi olmaz. Genelde mevcut düzenin dışına çıkıldığı bu özel ve önemli süreçte, her ne kadar sınav çocuklar ve gençlere yönelik olsa da, aileleri de başka türlü bir sınav beklemektedir… Özellikle sınavlara az zaman kaldığında, kaygılar artabilir, iletişimler gerginleşebilir. Çocukların ailelerinden beklentileri, cevap aradıkları sorular, içinde bulundukları durum ve belirsizliklerle nasıl mücadele edebilecekleri, gelecekleri ile ilgili nasıl doğru ve sağlıklı seçim yapabilecekleri, ailenin çocuğuna nasıl yaklaşması gerektiği gibi bir çok konu ailenin gündeminin başına yerleşiverir birden.

 

* Bu süreçte aileleri neler bekliyor?

* Sınava hazırlık sürecini en sağlıklı şekilde nasıl yönetebilirsiniz?

* Çocuklarınızın en fazla ihtiyaç duyduğu ve sizden destek beklediği konular neler?

* Aile-çocuk iletişimde özellikle nelere dikkat edilmesi gerekir?

* Çocuklarınız için doğru ve gerçekçi bir yol haritası çizebilmenin yöntemleri neler?

* Sınavlar yaklaşırken çocuğunuza en fazla desteği nasıl verebilirsiniz?

 

Yukarıdaki soruların cevaplarını bulacağınız Ayça Aytaç süpervizörlüğündeki atölye ve grup koçluğu çalışmasında, çocukları ve ailelerini oldukça zorlayan bu uzun soluklu sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için çeşitli yöntem ve ipuçlarını elde ederken, çocuklarınıza nasıl daha fazla fayda sağlayabileceğinizi fark edeceksiniz.

 

ETİLER

16 Nisan Salı, 11:00-15:00

 

AYÇA AYTAÇ, ACC, SCPC

Profesyonel Koç

Licensed Master Practitioner of Neuro-Linguistic Programming®

İzotomi Analisti

Eğitmen

 

Pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalışıp, bu süreçte, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde 21. yy. yetkinliklerini kullanarak eğitimler verdi. Çalışma hayatına devam ederken, asıl isteğinin insanlara, özellikle gençlere dokunmak ve onlara fayda yaratmak olduğunu fark ederek, hayallerinin peşinden gitti ve profesyonel hayattaki odağını bu yöne döndürdü.

2015 yılında başladığı koçluk yolculuğunda, ACTP sürecini “Advancing the Path to Core Coaching Masteries" eğitimi ile Sola Unitas Coaching Academy’de tamamlayarak International Coach Federation (ICF) akredite Profesyonel Koç ünvanını aldı. Ardından, ‘’Coaching Teens and Students’’ ve ’’Coaching in Corporate Context’’ eğitimlerini tamamlayarak Öğrenci Koçluğu ve Yönetici Koçluğu sertifikalarını almaya hak kazandı. Amerika merkezli Be-Live in U tarafından verilen,

ICF ve Society of NLP (Neuro Linguistic Programming) akredite olan “Society of NLP Licensed Master Practitioner of NLP Programming, Motivational Coach, Neuro-Shine, Preofessional Speaker, Professional Trainer” eğitimlerini tamamladı. Bunun yanı sıra, İngiltere merkezli Paul Ekman International tarafından verilen “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimlerini tamamlayarak mikro mimik ve doğruluğu değerlendirme uzmanlığı sertifikalarını almaya hak kazandı. Sonrasında ACC (Accredited Certified Coach) ünvanı almaya hak kazanarak, ülkedeki sayılı ünvanlı koçlar arasındaki yerini aldı.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. International Advertising Association, Rotaract, ve Rotary kulüplerinde başkanlık dahil Yönetim Kurulu üyelikleri ve komite başkanlıkları yaptı, bir çok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak rol aldı. E-koç portalında yazarlığın yanı sıra, ICF ve Professional Women’s Network üyesidir; sırasıyla Pazarlama Komitesi ve Mentorluk Komitesinde aktif olarak çalışıyor. Ayrıca, Üsküdar Amerikan Lisesi’nden Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ile Kariyer ve Mentorluk Komitesi Başkanlığı’nı yürütüyor. İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk Projesi’nde ise üniversite öğrencilerine mentorluk yapıyor.

Şu anda, Ayça Aytaç Coaching isimli şirketinin çatısı altında, ağırlıklı öğrenciler olmak üzere, bireylerle koçluk çalışmalarını yürütürken, gençler ve yetişkinler için, gerek bireylere gerekse kurumlara yönelik, 21. yüzyıl yetkinlikleri de dahil olmak üzere, seminer ve atölye çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, İzotomi Sertifikalı Analist olarak, öğrencilerin meslek seçimlerine yönelik görüşmelerini gerçekleştiriyor. Üniversite öğrencisi bir erkek çocuk annesi ve bir seyahat tutkunudur