Ayça Aytaç ile "Anne-Baba ve Çocuk Arasında Etkili İletişim" Atölyesi

WORKSHOP / Anne-Baba ve Çocuk Arasında Etkili İletişim

 

ANNE/BABA BENİ DUYUYOR MUSUN?

Çocuğunuzla bazen anlaşamadığınız anlar oluyor mu? Neyi neden yaptığını anlamlandıramadığınız anlarda yaklaşımınız nasıl? Birbirinizi anlayarak iletişiminizi ve ilişkinizi daha da sağlamlaştırmak istemez misiniz? Hele de ergenlik dönemine doğru ve ergenlik döneminde sıklıkla karşılaşılan “Çocuğum hiç eskisi gibi değil. Ergenlik dönemi ile birlikte bizden gittikçe uzaklaşıyor ve eskisi gibi iletişim kuramıyorum. Yetiştirdiğim çocuğu artık tanıyamıyorum…” sözlerini düşünürsek, bu dönemi daha sağlıklı geçirmek adına, nasıl temel atılacağını ve sürecin nasıl yönetileceğini bilmek istemez misiniz?

 

· Çocukların ve ergenlerin dünyası…

· Anne baba roller…

· Etkili iletişim nedir ve neden önemlidir?

· İletişim engelleri nelerdir?

· Sağlıklı iletişim için ipuçları…

 

Büyüme ile birlikte, fizyolojik ve duygusal olarak büyük değişimden geçen çocuklar ve gençlerin yaşadıkları süreçleri, davranışlarının nedenlerini ve çocuğunuzla iletişiminizi geliştirmek için neler yapabileceğinize dair ipuçlarını, Profesyonel Koç & Eğitmen Ayça Aytaç’ın süpervizörlüğündeki bu atölye ve grup koçluğu çalışmasında bulabilirsiniz…

 

Not: Etkinlik, her yaş veli grubu için uygundur.


 

ETİLER

21 Mayıs Salı, 11:00-13:00 

AYÇA AYTAÇ, ACC, SCPC

Profesyonel Koç

Licensed Master Practitioner of Neuro-Linguistic Programming®

İzotomi Analisti

Eğitmen

 

Pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalışıp, bu süreçte, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde 21. yy. yetkinliklerini kullanarak eğitimler verdi. Çalışma hayatına devam ederken, asıl isteğinin insanlara, özellikle gençlere dokunmak ve onlara fayda yaratmak olduğunu fark ederek, hayallerinin peşinden gitti ve profesyonel hayattaki odağını bu yöne döndürdü.

2015 yılında başladığı koçluk yolculuğunda, ACTP sürecini “Advancing the Path to Core Coaching Masteries" eğitimi ile Sola Unitas Coaching Academy’de tamamlayarak International Coach Federation (ICF) akredite Profesyonel Koç ünvanını aldı. Ardından, ‘’Coaching Teens and Students’’ ve ’’Coaching in Corporate Context’’ eğitimlerini tamamlayarak Öğrenci Koçluğu ve Yönetici Koçluğu sertifikalarını almaya hak kazandı. Amerika merkezli Be-Live in U tarafından verilen, ICF ve Society of NLP (Neuro Linguistic Programming) akredite olan “Society of NLP Licensed Master Practitioner of NLP Programming, Motivational Coach, Neuro-

Shine, Preofessional Speaker, Professional Trainer” eğitimlerini tamamladı. Bunun yanı sıra, İngiltere merkezli Paul Ekman International tarafından verilen “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimlerini tamamlayarak mikro mimik ve doğruluğu değerlendirme uzmanlığı sertifikalarını almaya hak kazandı. Sonrasında ACC (Accredited Certified Coach) ünvanı almaya hak kazanarak, ülkedeki sayılı ünvanlı koçlar arasındaki yerini aldı.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. International Advertising Association, Rotaract, ve Rotary kulüplerinde başkanlık dahil Yönetim Kurulu üyelikleri ve komite başkanlıkları yaptı, bir çok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak rol aldı. E-koç portalında yazarlığın yanı sıra, ICF ve Professional Women’s Network üyesidir; sırasıyla Pazarlama Komitesi ve Mentorluk Komitesinde aktif olarak çalışıyor. Ayrıca, Üsküdar Amerikan Lisesi’nden Yetişenler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ile Kariyer ve Mentorluk Komitesi Başkanlığı’nı yürütüyor. İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk Projesi’nde ise üniversite öğrencilerine mentorluk yapıyor.

Şu anda, Ayça Aytaç Coaching isimli şirketinin çatısı altında, ağırlıklı öğrenciler olmak üzere, bireylerle koçluk çalışmalarını yürütürken, gençler ve yetişkinler için, gerek bireylere gerekse kurumlara yönelik, 21. yüzyıl yetkinlikleri de dahil olmak üzere, seminer ve atölye çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, İzotomi Sertifikalı Analist olarak, öğrencilerin meslek seçimlerine yönelik görüşmelerini gerçekleştiriyor. Üniversite öğrencisi bir erkek çocuk annesi ve bir seyahat tutkunudur.