KVA Kurucusu Koray Varol ile Söyleşi

2019 – 2020 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olan Koray Varol Akademi’nin kurucusu Koray Varol “Çocuğunuza Alışkanlık ve Sorumluluk Kazandırma” başlıklı söyleşisi ile 19 Mart Salı günü Happy Nest Etiler’de konuğumuz oluyor. Çocuklarımızın yaşına uygun sorumluluk bilincini geliştirebileceğimiz yöntemlerin ve yararlı alışkanlıklar kazanmasını sağlayacak etkili yolların paylaşılacağı söyleşimize davetlisiniz.

 

Koray Varol liderliğinde gerçekleşecek bu söyleşimizde çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl geliştirilir, sorumluluk duygusu neden önemlidir, sorumluluk sahibi çocuk nasıl yetiştirilir, çocuğa nasıl sorumluluk kazandırılır, ebeveynler olarak bu konularda çocuklarımıza nasıl yaklaşmalıyız? sorularına yanıtlar arayacağız.

 

ETİLER

19 Mart Salı, 11:00-13:00

 

KORAY VAROL

Koray Varol 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1996 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirmiş ve tüm hayatı boyunca tutkusu olan matematik eğitimini almak için İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’ne girmiş ve mezun olmuştur. Matematik ile ilgili kariyerini eğitim alanında sürdürmeye karar vermiş ve İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde “Öğretmenlik Formasyon” eğitimi almıştır.  Daha sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Uluslararası Kalite Yönetimi” yüksek lisans bölümünü “8. Sınıf Öğrencilerinin Matematik Dersine Yaklaşımı Üzerine Bir Araştırma” konulu teziyle 2010 yılında tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora programında öğrenciliğine devam etmektedir.

Eğitim hayatında edindiği deneyimlerini, kurduğu butik dershanede öğrencilerle paylaşmaya başladı. Kendisi gibi eğitimin önemine ve sürekliliğine inanan öğretmenlerden oluşan ekibiyle, öğrencileriyle bire bir çalıştı ve her öğrencinin öğrenme tarzına uygun eğitim vererek hedeflediği liselere girmesini sağladı. 2013 yılından itibaren de aynı ekip, akademik yayın hayatına girdi ve Türkiye’nin alanında sayılı yayınlarından biri olan KVA Yayıncılık markasını yarattı.

Koray Varol, ulusal ve yerel medyada görüşlerine başvurulan bir eğitimcidir. Türkiye’nin pek çok noktasındaki eğitim kurumlarından konuşmacı olarak davet aldı ve o kurumlarda “Çözüm Odaklı Yaklaşım”, “Başarı ve Motivasyon” konuşmaları yaptı. 45 ilde gerçekleştirdiği bu etkinliklerde 180 bin öğrenciyle buluşma imkanı buldu.

Yurt içi, yurt dışında birçok eğitim ve sertifika programına katıldı. Katıldığı eğitimler, yaptığı öğrenci ve eğitimci buluşmalarından edindiği deneyimlerden yararlanarak iyi bir okul nasıl olmalıdır fikrini zihninde oluşturmaya başladı. Bundan birkaç yıl önce de ekibiyle hayal ettiği okul için gerekli çalışmalara başladı. Bu yoğun çalışmaların sonucunda Koray Varol Akademi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açacaktır.

 

Koray Varol Akademi’nin altyapısı başarılı bir okul olmamızı sağlayacak deneyim ve birikimlerle doludur. 

Koray Varol Akademi adıyla faaliyet gösteren butik dershanemizde öğrencilerimizin hedefledikleri liselere girmesine yönelik içerik ve eğitim modellerine odaklandık. Yıllar içinde çok sayıda öğrencimiz Koray Varol Akademiyle geçirdiği özel hazırlık sürecinin ardından hedefledikleri liselere girmeye hak kazandı.

KVA Yayıncılık markamızla lise giriş sınavlarına yönelik eğitime odaklandık ve bu alanda uzmanlaştık. Yayınlarımız içerik ve soru kalitesiyle ülke çapında, eğitimcilerin beğendiği ve en çok önerdiği kaynak yayınlardan biri oldu.

KVA Çocuk ile yayıncılık alanındaki deneyimimizi 2016 yılında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine de taşıdık. Seçkin Türk yazarlarının kitaplarının yanı sıra yurt dışından getirdiğimiz ödüllü birçok kitabı da yayımladık. 9 yaşında bir öğrenci olan Zeynep Ekinci’nin yazdığı ve resimlediği “Bahçemizdeki Kirpi” kitabını yayımlayarak bir yeteneği keşfetmiş olduk. Kısa zamanda kitap çeşitliliğimizi, sosyal sorumluluk alanında yazılan kitaplarımızı da katarak genişlettik. Yaptığımız okul ve kitabevi etkinlikleriyle de birçok öğretmene, anne babaya ve çocuğa ulaştık.